ELearning Novinky Informácie o škole Rozvrhy a suplovanie Kontakt Virtuálna prehliadka školy Prijímacie konanie
 

Navigácia

 • Výberové konanie na funkciu riaditeľa Gymnázia L. Novomeského v Bratislave

  Dňa 5. 11. 2018 sa uskutočnilo výberové konanie na funkciu riaditeľa nášho gymnázia,
  ktoré vyhlásil zriaďovateľ školy - Bratislavský samosprávny kraj dňa 11. 10. 2018.

  Do výberového konania sa prihlásil jediný kandidát - súčasný riaditeľ Ing. Norbert Kyndl.

  Po odprezentovaní svojej koncepcie smerovania školy v ďalších rokoch, Rada školy
  opätovne zvolila Ing. Norberta Kyndla do funkcie riaditeľa Gymnázia L. Novomeského
  v nasledujúcom päťročnom funkčnom období s nástupom od 1. 7. 2019.

  2018-11-05_Zapisnica_z_volieb_riaditela_skoly.pdf

 • Škola v prírode - Bystrá 2018
  22. 10. 2018

  Koncom októbra triedy sekundy a tercie mali možnosť zažiť týždeň netradičného vyučovania v škole v prírode v Bystrej.

 • Stredoškolská odborná činnosť
 • Tomašičkársky trojboj

  V stredu 10.10.2018 sa od 3. vyučovacej hodiny uskutoční "Tomašičkársky trojboj". Podrobnejšie informácie sú v prílohe: TOMASICKaRSKY_TROJBOJ.pdf

 • Jazykovo – poznávacia exkurzia do Veľkej Británie
  15. 9. 2018

  Už po piatykrát sme sa so žiakmi Sekundy až Oktávy vybrali poznávať históriu, kultúru, gastronómiu, prírodné krásy rôznych častí Veľkej Británie, rozšíriť si svoje cestovateľské obzory  a zlepšiť komunikačné schopnosti v anglickom jazyku.
  Tento rok sme preskúmali severovýchod Anglicka - kraj  Yorkshire. V kúpeľnom prímorskom mestečku Scarborough sme sa ubytovali v rodinách a dopoludnia sa zúčastňovali intenzívnych debát s našimi učiteľmi v jazykovej škole.
  Popoludní sme navštívili interaktívne múzeum Vikingov v Yorku, obdivovali zaujímavé pozostatky bývalých významných hradov patriacich popredným anglickým rodom Tudorovcov a Stewartovcov, oboznámili sme sa s technológiou výroby tradičných yorshire candies, tešili sme sa z nádherných výhľadov v Scarborough, New Castle, Helmsley, Middleham, atď. Na pláž v Bridlington sa na nás dokonca prišlo pozrieť tulenie mláďatko.

   A samozrejme, Amsterdam,  Londýn - plavba loďou po Temži a prehliadka královských klenotov v the Tower of London patria k nezabudnuteľným zážitkom tohto roka, spolu so spomienkami na milé hostiteľské rodiny, zaujímavé rozprávanie sprievodkyne pani Katky, octové čipsy, rádio Tomášičkár v autobuse, celonočnú plavba loďou ... A navyše, spoznali sme nových priateľov, s ktorými sa budeme naďalej stretávať na chodbách našej GLN.

 • Majstrovstvá školy v atletike

  V stredu 19.9 sa na štadióne P. Gleska uskutočnia majstrovstvá školy v atletike. Podrobnejšie informácie sú v prílohe:  atletika.docx

 • Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

  Zaži dobrodružstvo a získaj ocenenie, ktoré ti otvorí dvere do sveta. Naša škola ti ponúka možnosť prihlásiť sa do rozvojového programu DofE, ktorý ti pomôže dotiahnuť ciele do úspešného konca.

  V utorok 18. 9. o 14:45 sa v aule uskutoční stretnutie pre záujemcov z ročníkov Sexta a Septima. Bližšie informácie budú zverejňované postupne. 

  www.zapojsa.dofe.sk

  Kontaktné osoby: Mgr. Barbora Belobradová, Mgr. Katarína Sedmáková a PaedDr. Andrea Letková. 

  "Úspech prichádza vtedy, keď niečo robíš pravidelne." 

 • Študenti proti totalite

  Dňa 18.9.2018 o 10.30 sa na škole uskutoční prezentácia projektu Študenti proti totalite. Srdečne pozývame všetkých záujemcov.

 • Tomášičkár

  Neprehliadnite nové číslo nášho školského časopisu...

 • PONUKA PRE ZÁUJEMCOV O NEMECKÝ JAZYKOVÝ CERTIFIKÁT

  Deutsches Sprachdiplom – DSD I a DSD II

  Sme hrdí na to, že aj v tomto školskom roku vám naše gymnázium môže ponúknuť výuku s možnosťou získať medzinárodne uznávané  jazykové skúšky  Deutsches Sprachdiplom DSD I - jazyková úroveň A2/B1a DSD II – jazyková úroveň B2/C1 podľa SERR (Spoločný európsky referenčný rámec).

  Príprava i skúšky prebiehajú pod záštitou  Ministerstva kultúry a školstva Nemeckej Spolkovej republiky a sú bezplatné. Prihlásiť sa môžu záujemcovia z prvých a druhých ročníkov resp. z kvinty a sexty.

  Výuka na GLN, v rozsahu 2 hodiny týždenne, je zameraná na rozvíjanie komunikačných zručností v nemeckom jazyku, rozšírenie slovnej zásoby a samotnú prípravu na certifikáciu. 2 hodiny vyučuje nemecky hovoriaci lektor – p. Frank Bloch.

  GLN patrí od školského roku 2002-03 k tým vybraným školám na Slovensku, ktoré sú zapojené do programu na získanie prestížneho jazykového certifikátu DSD II a od školského roku 2011-12 aj DSD I.

  Nemecký jazykový diplom druhého stupňa platí ako doklad o jazykových znalostiach, ktoré postačujú na prijatie na štúdium na vysokých školách a univerzitách v Nemecku i iných nemecky hovoriacich krajinách, takže absolvent nemeckého jazykového diplomu môže byť  imatrikulovaný na týchto školách bez ďalších skúšok. Nemecký jazykový diplom je uznávaný aj v kruhoch nemeckého priemyslu a je v nich často považovaný za dôkaz pokročilých znalostí nemeckého jazyka.

  Záujemcovia, nahláste sa, prosím, do 7. 9. 2018 v kabinete p. Zarevúckej alebo p. Nádler.

 • Otvorenie šk. roka
 • Merania z fyziky na FEI STU
  20. 6. 2018

  Už piaty rok v rámci spolupráce s Fyzikálno-technickou akadémiou sme využili možnosť vyskúšať si laboratóriá na Katedre jadrovej fyziky a techniky FEI STU na praktické merania. Meraní sa zúčastnilo 11 študentov tretieho ročníka, ktorí navštevujú seminár z fyziky.

 • Ponuka prenájmu
  8. 6. 2018

  Aktualizovali sme modul Ponuka prenájmu

 • Zdravé raňajky v školskej jedálni

  Ing. Jozef Biznár a kolektív Súkromnej školskej jedálne pri príležitosti MDD

  pozývajú  všetkých žiakov a pedagogických zamestnancov Gymnázia L. Novomeského na  

  ZDRAVÉ   RAŇAJKY DO SŠJ DŇA 1. JÚNA 2018 OD 07.20 DO 08.00 hod.

  Vychutnajte si zdravý začiatok dňa, srdečne všetkých pozývame!

 • Workshop interaktívnych robotov v Brne
  24. 5. 2018

  V stredu 24. mája vybraní žiaci navštívili Brnenskú spoločnosť Moravia, kde sa zúčastnili workshopu v programovaní. Ďalej v článku nájdete ich výber zážitkov, zaujímavostí, osobných pocitov a postrehov.

  V stredu 24. Mája sme dostali možnosť zúčastniť sa programovacieho workshopu v Brne, v spoločnosti Moravia. V tomto článku vám prinášame rôzne zaujímavosti, spolu s našimi pocitmi a postrehmi.

  Hneď ako náš vláčik dorazil na hlavnú stanicu v Brne, vrhli sme sa na počítanie korún, na lístky do MHD, ktoré nemalo konca kraja. Neskôr sme nastúpili do pojazdnej sauny a vybrali sa na samotné miesto činu. Cesta bola hladká a hneď pri vchode nás vítala pani profesorka -kamarátka Meggy Snidová. Posadali sme si okolo stolu v miestnosti s rôznymi vymoženosťami. Nachádzali sa tu roboty, počítače, 3D tlačiareň a veľa, veľa kalkulačiek. Pán, ktorý nás mal na starosti nám predstavil jednotlivé kúsky. Našli sa tu včielky a autíčka, ktoré slúžia ako učebné pomôcky pre tých najmenších, malinké roboty, ktoré dokážu jazdiť po nakreslených cestičkách na papieri ako aj rozpoznávať farby, robot tvaru guličky, roboty, ktoré sa napájali priamo do počítača,... Niektoré z nich boli skôr hračky a niektoré zasa vážne veci, ktorým neporozumeli všetci. Po chvíli si každý z nás našiel nejakú aktivitu a začali sme sa vzdelávať. Veľmajster Šteso ihneď naštartoval Scratch, Ondro programoval robotickú guličku, Roman si vybavil výtlačok z 3D tlačiarne,... každý z nás si z workshopu niečo odniesol -či už zážitok, vedomosti alebo kalkulačku. Ani sme sa nenazdali a už bol čas na obed. Na ten sme sa tešili asi najviac, veľmi nám chutilo. Po občerstvení sme ešte na chvíľu vrátili ku svojim činnostiam a onedlho na to už sme museli ísť.

  Workshop sa nám veľmi páčil a dúfame, že sa niečo podobné podarí jedného dňa zorganizovať aj u nás na škole.

                                                                                                            Filip a Mišo

 • Majstrovstvá školy v stolnom tenise

  V dňoch 3. 4. - 10. 4. 2018 sa na našej škole uskutočnia majstrovstvá školy v stolnom tenise. Podrobnosti sú uvedené v prílohe.

  Majstrovstva_skoly_v_stolnom_tenise.docx

 • Maturantská kvapka krvi 2018
  24. 4. 2018

  Dnes naši štvrtáci a tretiaci prejavili silný zmysel pre spolupatričnosť darovaním krvi v ružinovskom stredisku Národnej transfúznej služby SR v Bratislave.

  Na odber sa prihlásilo 32 študentov, za čo im patrí naše uznanie a veľké ĎAKUJEM.

  Veríme, že tak ako mnohí naši absolventi, ktorí sa v minulosti odberov zúčastnili, aj dnešní odvážlivci sa stanú vzorom pre ďalších nasledovníkov.

 • 40. ročník stredoškolskej odbornej činnosti na GLN
  26. 2. 2018

  V pondelok 26. februára v aule našej školy predstavili svoje práce študenti, ktorí sa venovali vede a výskumu tentokrát z oblasti biológie, fyziky a chémie.

  Školské kolo SOČ.pdf

 • Vráťme knihy do škôl
  12. 4. 2018

  Vo štvrtok 12. apríla prebehlo na našej škole slávnostné vyhodnotenie projektu Vráťme knihy do škôl.
  Účelom projektu je podporiť čítanie kníh u žiakov materských, základných a stredných škôl.

  Žiaci mali za úlohu po prečítaní knihy napísať krátku úvahu alebo recenziu na danú knihu a následne ju poslať na adresu projektu. Porota vyžrebovala víťazov, ktorých 12. 4. 2018 odmenila na pôde našej školy knižnými balíčkami.

  Z našej školy bola vyžrebovaná Michaela Čerňanská z triedy sekunda A. Gratulujeme!

 • Akadémia talentov
  1. 2. 2018

  Vo štvrtok sa v aule našej školy predstavili novoobjavené talenty z radov našich žiakov a pripravili tak výnimočný zážitok svojim spolužiakom i učiteľom.

  Slávnostná Akadémia talentov 2018 sa niesla v duchu antickej kalokagatie ako oslava umu talentu i dedičstva našich predkov.

  Akadémia sa uskutočnila 1. 2. a 12. 2. 2018 a ponúkli sme v nej autentickú atmosféru nadšených, tvorivých, krásnych mladých ľudí, ktorí sú nielen vzdelaním, ale i srdcom a dušou našou pýchou.

  Je nám potešením informovať Vás, že naša aktivita AKADÉMIA TALENTOV 2018 bola zaradená medzi aktivity konané v rámci Európskeho roku kultúrneho dedičstva 2018.

  Akadémia talentov (program + foto).pdf

strana: