ELearning Novinky Informácie o škole Rozvrhy a suplovanie Kontakt Virtuálna prehliadka školy Prijímacie konanie
 

Navigácia

 • Tomášičkársky plavecký maratón

  Dňa 20.12.2018 sa uskutoční plavecký maratón podľa rozpisu: Plavecky_maraton.docx

 • „Sprachdiplom“, 2. stupeň 2018/2019

  V dňoch 28.11. a 18.12. prebiehali na našej škole písomné a ústne skúšky z nemeckého jazyka „Sprachdiplom“ - 2. stupeň. Tento rok sa ich zúčastnilo 8 žiakov z tried Septima A, Oktáva A, Oktáva B, 4.A. Napriek náročnosti celej certifikácie sme presvedčení, že výsledky všetkých absolventov budú Cenrálou pre Nemecké zahraničné školstvo so sídlom v Bonne ohodnotené úspešne a všetci sa budeme môcť tešiť z certifikátov.

    

 • Vianočné korčuľovanie v Brucku

  V piatok 7.12. sa žiaci našej školy mali opäť možnosť vyšantiť na ľade zimného štadióna Leithana v Bruck an der Leitha.

 • Záložka do knihy spája školy

  V mesiacoch október a november 2018 sme so žiakmi Prímy, Sekundy A a Sekundy B realizovali 9. ročník česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spája školy". Vymenili sme si záložky s partnerkou školou, ktorou bolo osemročné Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline.

 • Exkurzia do Viedne
  29. 11. 2018

  Predposledný novembrový deň navštívii žiaci tried Sexty A, Sexty B a I.A neďalekú predvianočnú Viedeň.
  Najprv absolvovali prehliadku mesta, počas ktorej videli obytný dom, navrhnutý známym architektom Hundertwasserom i najvýznamnejšie mestské pamiatky. Poobede žiaci zavítali do Múzea prírodných dejín Viedeň, kde sa rozdelili do skupín a mali za úlohu vypracovať pracovný list z biológie. Koniec dňa spríjemnila návšteva najväčších z viedenských vianočných trhov - pred radnicou.

 • Rečnícka súťaž: "Mládež a odkaz Alexandra Dubčeka"

  Dňa 20.11.2018 sa uskutočnilo celoštátne kolo rečníckej súťaže "Mládež a odkaz Alexandra Dubčeka".

  Našu školu úspešne reprezentovala Adela Martinková z 3.A triedy a potešila nás výborným 3. miestom.

 • Vedomostná súťaž o olympizme
  12. 11. 2018

  Družstvo vybraných žiakov našej školy sa po prvý raz zúčastnilo vedomostnej súťaže zameranej na šírenie povedomia o olympijských hrách a ich ideách. A neviedli si zle - veď uznajte, že postup do finále a celkové 4. miesto spomedzi 900 zúčastnených školských tímov z celého Slovenska, je na prvýkrát parádny úspech.
  Gratulujeme! Podrobnosti nájdete v prílohe...

 • Týždeň vedy a techniky

  V piatok 9.11.2018 strávili žiaci sexty B príjemné dve hodiny v objatí vedy. Viac si môžte prečítať v ich reportáži.

 • Výberové konanie na funkciu riaditeľa Gymnázia L. Novomeského v Bratislave

  Dňa 5. 11. 2018 sa uskutočnilo výberové konanie na funkciu riaditeľa nášho gymnázia,
  ktoré vyhlásil zriaďovateľ školy - Bratislavský samosprávny kraj dňa 11. 10. 2018.

  Do výberového konania sa prihlásil jediný kandidát - súčasný riaditeľ Ing. Norbert Kyndl.

  Po odprezentovaní svojej koncepcie smerovania školy v ďalších rokoch, Rada školy
  opätovne zvolila Ing. Norberta Kyndla do funkcie riaditeľa Gymnázia L. Novomeského
  v nasledujúcom päťročnom funkčnom období s nástupom od 1. 7. 2019.

  2018-11-05_Zapisnica_z_volieb_riaditela_skoly.pdf

 • Škola v prírode - Bystrá 2018
  22. 10. 2018

  Koncom októbra triedy sekundy a tercie mali možnosť zažiť týždeň netradičného vyučovania v škole v prírode v Bystrej.

 • Stredoškolská odborná činnosť
 • Tomašičkársky trojboj

  V stredu 10.10.2018 sa od 3. vyučovacej hodiny uskutoční "Tomašičkársky trojboj". Podrobnejšie informácie sú v prílohe: TOMASICKaRSKY_TROJBOJ.pdf

 • Workshop na tému Argumentácia

  Dňa 9.10.2018 sme zorganizovali workshop na tému Argumentácia. Navštívil nás Mgr. Alexander Ščerbak z Katedry elektornické kultury a sémiotiky Karlovej Univerzity, ktorý sa tejto problematike venuje na vysokej škole a rozhodol sa, že pár gymnazistov s otázkou argumentácie a rétoriky trochu oboznámi.

 • Jazykovo – poznávacia exkurzia do Veľkej Británie
  15. 9. 2018

  Už po piatykrát sme sa so žiakmi Sekundy až Oktávy vybrali poznávať históriu, kultúru, gastronómiu, prírodné krásy rôznych častí Veľkej Británie, rozšíriť si svoje cestovateľské obzory  a zlepšiť komunikačné schopnosti v anglickom jazyku.
  Tento rok sme preskúmali severovýchod Anglicka - kraj  Yorkshire. V kúpeľnom prímorskom mestečku Scarborough sme sa ubytovali v rodinách a dopoludnia sa zúčastňovali intenzívnych debát s našimi učiteľmi v jazykovej škole.
  Popoludní sme navštívili interaktívne múzeum Vikingov v Yorku, obdivovali zaujímavé pozostatky bývalých významných hradov patriacich popredným anglickým rodom Tudorovcov a Stewartovcov, oboznámili sme sa s technológiou výroby tradičných yorshire candies, tešili sme sa z nádherných výhľadov v Scarborough, New Castle, Helmsley, Middleham, atď. Na pláž v Bridlington sa na nás dokonca prišlo pozrieť tulenie mláďatko.

   A samozrejme, Amsterdam,  Londýn - plavba loďou po Temži a prehliadka královských klenotov v the Tower of London patria k nezabudnuteľným zážitkom tohto roka, spolu so spomienkami na milé hostiteľské rodiny, zaujímavé rozprávanie sprievodkyne pani Katky, octové čipsy, rádio Tomášičkár v autobuse, celonočnú plavba loďou ... A navyše, spoznali sme nových priateľov, s ktorými sa budeme naďalej stretávať na chodbách našej GLN.

 • Majstrovstvá školy v atletike

  V stredu 19.9 sa na štadióne P. Gleska uskutočnia majstrovstvá školy v atletike. Podrobnejšie informácie sú v prílohe:  atletika.docx

 • Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

  Zaži dobrodružstvo a získaj ocenenie, ktoré ti otvorí dvere do sveta. Naša škola ti ponúka možnosť prihlásiť sa do rozvojového programu DofE, ktorý ti pomôže dotiahnuť ciele do úspešného konca.

  V utorok 18. 9. o 14:45 sa v aule uskutoční stretnutie pre záujemcov z ročníkov Sexta a Septima. Bližšie informácie budú zverejňované postupne. 

  www.zapojsa.dofe.sk

  Kontaktné osoby: Mgr. Barbora Belobradová, Mgr. Katarína Sedmáková a PaedDr. Andrea Letková. 

  "Úspech prichádza vtedy, keď niečo robíš pravidelne." 

 • Študenti proti totalite

  Dňa 18.9.2018 o 10.30 sa na škole uskutoční prezentácia projektu Študenti proti totalite. Srdečne pozývame všetkých záujemcov.

 • Tomášičkár

  Neprehliadnite nové číslo nášho školského časopisu...

 • PONUKA PRE ZÁUJEMCOV O NEMECKÝ JAZYKOVÝ CERTIFIKÁT

  Deutsches Sprachdiplom – DSD I a DSD II

  Sme hrdí na to, že aj v tomto školskom roku vám naše gymnázium môže ponúknuť výuku s možnosťou získať medzinárodne uznávané  jazykové skúšky  Deutsches Sprachdiplom DSD I - jazyková úroveň A2/B1a DSD II – jazyková úroveň B2/C1 podľa SERR (Spoločný európsky referenčný rámec).

  Príprava i skúšky prebiehajú pod záštitou  Ministerstva kultúry a školstva Nemeckej Spolkovej republiky a sú bezplatné. Prihlásiť sa môžu záujemcovia z prvých a druhých ročníkov resp. z kvinty a sexty.

  Výuka na GLN, v rozsahu 2 hodiny týždenne, je zameraná na rozvíjanie komunikačných zručností v nemeckom jazyku, rozšírenie slovnej zásoby a samotnú prípravu na certifikáciu. 2 hodiny vyučuje nemecky hovoriaci lektor – p. Frank Bloch.

  GLN patrí od školského roku 2002-03 k tým vybraným školám na Slovensku, ktoré sú zapojené do programu na získanie prestížneho jazykového certifikátu DSD II a od školského roku 2011-12 aj DSD I.

  Nemecký jazykový diplom druhého stupňa platí ako doklad o jazykových znalostiach, ktoré postačujú na prijatie na štúdium na vysokých školách a univerzitách v Nemecku i iných nemecky hovoriacich krajinách, takže absolvent nemeckého jazykového diplomu môže byť  imatrikulovaný na týchto školách bez ďalších skúšok. Nemecký jazykový diplom je uznávaný aj v kruhoch nemeckého priemyslu a je v nich často považovaný za dôkaz pokročilých znalostí nemeckého jazyka.

  Záujemcovia, nahláste sa, prosím, do 7. 9. 2018 v kabinete p. Zarevúckej alebo p. Nádler.

 • Otvorenie šk. roka
strana: