• Príloha školského poriadku

Dochádzka žiakov – členov športových klubov

Žiaci našej školy z dôvodu členstva v športových kluboch, v rámci ktorých majú tréningy, resp. zápasy v čase školského vyučovania, majú možnosť riešiť dochádzku do školy nasledujúcimi dvomi  spôsobmi.

I.

1. Zákonný zástupca (alebo plnoletý žiak) podá písomnú žiadosť o povolenie vzdelávania podľa individuálneho učebného plánu s uvedením dôvodu riaditeľovi školy.
          2. K žiadosti o povolenie individuálneho učebného plánu treba priložiť písomné potvrdenie športového klubu o členstve žiaka v klube spolu s rozpisom tréningov a zápasov.
          3. Riaditeľ školy prerokuje žiadosť na gremiálnej porade a môže vydať rozhodnutie o povolení a podmienkach vzdelávania žiaka podľa individuálneho učebného plánu a určí plán konzultácií.
          4. Žiak, ktorý sa vzdeláva podľa individuálneho učebného plánu, je povinný vykonať zo všetkých predmetov aktuálneho ročníka komisionálnu skúšku (podľa § 57 ods. 1 písm. f) zákona 245/2008 Z. z.). Termín komisionálnej skúšky za prvý aj druhý polrok určí riaditeľ školy. Výsledok komisionálnej skúšky je pre klasifikáciu žiaka konečný.
          5. Riaditeľ školy môže na návrh vyučujúceho príslušného predmetu odpustiť vykonanie komisionálnej skúšky z tohto predmetu.
          6. Vzdelávanie podľa individuálneho učebného plánu koordinuje triedny učiteľ žiaka a výchovný poradca školy.
          7. Uvoľnenie z vyučovania platí len počas doloženého a schváleného rozpisu zápasov, tréningov a turnajov a tieto zameškané hodiny sa nebudú žiakovi započítavať do dochádzky.
          8. Rozhodnutie o povolení individuálneho učebného plánu sa vydáva na dobu najviac jedného

školského roka.

II.

1. Žiak bude riadne navštevovať vyučovanie a všetky zameškané hodiny z dôvodov účasti na tréningoch a zápasoch je povinný doložiť ospravedlnením od zákonného zástupcu v zmysle školského poriadku.
          2. Absencia z dôvodu účasti na tréningoch a zápasoch sa žiakovi riadne započíta dodochádzky.

Ing. Norbert Kyndl

riaditeľ