ELearning Novinky Informácie o škole Rozvrhy a suplovanie Kontakt Virtuálna prehliadka školy Prijímacie konanie
 

Navigácia

 • Ponuka prenájmu
  8. 6. 2018

  Aktualizovali sme modul Ponuka prenájmu

 • Zdravé raňajky v školskej jedálni

  Ing. Jozef Biznár a kolektív Súkromnej školskej jedálne pri príležitosti MDD

  pozývajú  všetkých žiakov a pedagogických zamestnancov Gymnázia L. Novomeského na  

  ZDRAVÉ   RAŇAJKY DO SŠJ DŇA 1. JÚNA 2018 OD 07.20 DO 08.00 hod.

  Vychutnajte si zdravý začiatok dňa, srdečne všetkých pozývame!

 • Workshop interaktívnych robotov v Brne
  24. 5. 2018

  V stredu 24. mája vybraní žiaci navštívili Brnenskú spoločnosť Moravia, kde sa zúčastnili workshopu v programovaní. Ďalej v článku nájdete ich výber zážitkov, zaujímavostí, osobných pocitov a postrehov.

  V stredu 24. Mája sme dostali možnosť zúčastniť sa programovacieho workshopu v Brne, v spoločnosti Moravia. V tomto článku vám prinášame rôzne zaujímavosti, spolu s našimi pocitmi a postrehmi.

  Hneď ako náš vláčik dorazil na hlavnú stanicu v Brne, vrhli sme sa na počítanie korún, na lístky do MHD, ktoré nemalo konca kraja. Neskôr sme nastúpili do pojazdnej sauny a vybrali sa na samotné miesto činu. Cesta bola hladká a hneď pri vchode nás vítala pani profesorka -kamarátka Meggy Snidová. Posadali sme si okolo stolu v miestnosti s rôznymi vymoženosťami. Nachádzali sa tu roboty, počítače, 3D tlačiareň a veľa, veľa kalkulačiek. Pán, ktorý nás mal na starosti nám predstavil jednotlivé kúsky. Našli sa tu včielky a autíčka, ktoré slúžia ako učebné pomôcky pre tých najmenších, malinké roboty, ktoré dokážu jazdiť po nakreslených cestičkách na papieri ako aj rozpoznávať farby, robot tvaru guličky, roboty, ktoré sa napájali priamo do počítača,... Niektoré z nich boli skôr hračky a niektoré zasa vážne veci, ktorým neporozumeli všetci. Po chvíli si každý z nás našiel nejakú aktivitu a začali sme sa vzdelávať. Veľmajster Šteso ihneď naštartoval Scratch, Ondro programoval robotickú guličku, Roman si vybavil výtlačok z 3D tlačiarne,... každý z nás si z workshopu niečo odniesol -či už zážitok, vedomosti alebo kalkulačku. Ani sme sa nenazdali a už bol čas na obed. Na ten sme sa tešili asi najviac, veľmi nám chutilo. Po občerstvení sme ešte na chvíľu vrátili ku svojim činnostiam a onedlho na to už sme museli ísť.

  Workshop sa nám veľmi páčil a dúfame, že sa niečo podobné podarí jedného dňa zorganizovať aj u nás na škole.

                                                                                                            Filip a Mišo

 • Maturantská kvapka krvi 2018
  24. 4. 2018

  Dnes naši štvrtáci a tretiaci prejavili silný zmysel pre spolupatričnosť darovaním krvi v ružinovskom stredisku Národnej transfúznej služby SR v Bratislave.

  Na odber sa prihlásilo 32 študentov, za čo im patrí naše uznanie a veľké ĎAKUJEM.

  Veríme, že tak ako mnohí naši absolventi, ktorí sa v minulosti odberov zúčastnili, aj dnešní odvážlivci sa stanú vzorom pre ďalších nasledovníkov.

 • Vráťme knihy do škôl
  12. 4. 2018

  Vo štvrtok 12. apríla prebehlo na našej škole slávnostné vyhodnotenie projektu Vráťme knihy do škôl.
  Účelom projektu je podporiť čítanie kníh u žiakov materských, základných a stredných škôl.

  Žiaci mali za úlohu po prečítaní knihy napísať krátku úvahu alebo recenziu na danú knihu a následne ju poslať na adresu projektu. Porota vyžrebovala víťazov, ktorých 12. 4. 2018 odmenila na pôde našej školy knižnými balíčkami.

  Z našej školy bola vyžrebovaná Michaela Čerňanská z triedy sekunda A. Gratulujeme!

 • Prijímacie konanie pre štúdium v šk. roku 2018/2019
  21. 3. 2018

  Pre uchádzačov o štúdium na našej škole sme zverejnili podmienky prijímania žiakov do 1. ročníka osemročného i štvorročného štúdia.

 • Certifikácia DSD I

  V dňoch 13.3.2018 sa 17 žiakov z 2. a 3. ročníkov nášho gymnázia rozhodlo otestovať svoje vedomosti z nemčiny v rámci písomnej časti Nemeckého jazykového diplomu DSD I /A2/B1/. Následne absolvovali 20.3.2018 ústnu časť skúšky DSD 1.Táto "mündliche Kommunikation" pozostávala z troch častí: rozhovor žiaka s dvojčlennou skúšobnou komisiou na základné konverzačné témy, prezentácia žiaka na vybranú tému – monológ a záverom diskusia žiaka s komisiou na tému prezentácie. O celkovom výsledku skúšky budú žiaci informovaní až po ukončení centrálneho hodnotenia písomnej časti v Nemecku koncom školského roka. Nám všetkým zostáva len dúfať, že vynaložené úsilie bude korunované úspešnými záverečnými výsledkami študentov.

 • Súťaž Matematický klokan
  19. 3. 2018

  V pondelok v spolupráci s neziskovou organizáciou Talentída pripravíme pre žiakov našej školy matematickú súťaž plnú netradičných úloh, v ktorej víťazí snaha, vytrvalosť a v neposlednom rade logické myslenie. Tento rok sa na našej škole zúčastní súťaže vyše 150 žiakov, všetkým držíme palce! :-)

  Matematický klokan je najväčšia medzinárodná matematická súťaž a v tomto roku už beží jej 21. ročník.

 • Majstrovstvá školy v stolnom tenise

  V dňoch 3. 4. - 10. 4. 2018 sa na našej škole uskutočnia majstrovstvá školy v stolnom tenise. Podrobnosti sú uvedené v prílohe.

  Majstrovstva_skoly_v_stolnom_tenise.docx

 • 40. ročník stredoškolskej odbornej činnosti na GLN
  26. 2. 2018

  V pondelok 26. februára v aule našej školy predstavili svoje práce študenti, ktorí sa venovali vede a výskumu tentokrát z oblasti biológie, fyziky a chémie.

  Školské kolo SOČ.pdf

 • Akadémia talentov
  1. 2. 2018

  Vo štvrtok sa v aule našej školy predstavili novoobjavené talenty z radov našich žiakov a pripravili tak výnimočný zážitok svojim spolužiakom i učiteľom.

  Slávnostná Akadémia talentov 2018 sa niesla v duchu antickej kalokagatie ako oslava umu talentu i dedičstva našich predkov.

  Akadémia sa uskutočnila 1. 2. a 12. 2. 2018 a ponúkli sme v nej autentickú atmosféru nadšených, tvorivých, krásnych mladých ľudí, ktorí sú nielen vzdelaním, ale i srdcom a dušou našou pýchou.

  Je nám potešením informovať Vás, že naša aktivita AKADÉMIA TALENTOV 2018 bola zaradená medzi aktivity konané v rámci Európskeho roku kultúrneho dedičstva 2018.

  Akadémia talentov (program + foto).pdf

 • Oznam Súkromnej školskej jedálne pri Gymnáziu L. Novomeského

  Vzhľadom k tomu, že náš doterajší stravovací systém už náš správca  softwarovo nepodporuje a časté výpadky spôsobujú problémy pri prevádzke, prechádzame na nový,  prehľadnejší  stravovací systém,  ktorý je súčasťou školského informačného systému Asc agendy. Žiaci a rodičia sa svojimi prístupovými heslami dostanú ku všetkým informáciám, ktoré sú v novom vizuály stravovacieho systému prehľadnejšie a výpovednejšie.

  Pri prechode na nový stravovací systém od 17.1.2018 sa ospravedlňujem  za prípadné nedostatky, ale verím že rýchlo sa všetci adaptujú na komfortnejšie podmienky.

  Kompletné spustenie celého systému sa uskutoční do pondelka 22.1.2018.

   

  Jozef Biznár

  prevádzkovateľ  Súkromnej školskej jedálne

  V Bratislave 16.1.2018

 • Malý modrý filmový festival

  Dňa 29.11.2017 sa na našej škole uskutočnil už 3.ročník Malého modrého festivalu. Festival je venovaný problematike ľudských práv a zúčastnili sa na ňom študenti malého aj veľkého gymnázia. V rámci festivalu sa premietali filmy s problematikou ľudských práv. Jeho súčasťou boli aj vedomostné kvízy a hry.

 • Majstrovstvá školy v atletike 20. 9. 2017

   

  V stredu 20. 9. sa na štadióne P. Gleska uskutočnia majstrovstvá školy v atletike. Podrobnejšie informácie sú v prílohe:

  Majstrovstvá školy v atletike boli z dôvodu nepriaznivého počasia odložené. O novom termíne budeme informovať.

                                                 

 • Pozvánka

  Predseda Rodičovskej rady a riaditeľ Gymnázia na Tomášikovej ulici v  Bratislave Vás pozývajú na stretnutie rodičov s triednymi učiteľmi, ktoré sa uskutoční:

  v pondelok 11.9.2017 o 17.00h: 11_sept_2017.pdf

  v utorok 12.9.2017 o 17.00h: 12_sept_2017.pdf

   

 • Otvorenie nového školského roka

  Vítame Vás v novom školskom roku.

  Otvorenie prebehne podľa nasledovných pokynov: Otvorenie_sk_roka_2017-2018.docx

 • ZDRAVÉ RAŇAJKY V ŠKOLSKEJ JEDÁLNI

  Ing. Jozef Biznár a kolektív Súkromnej školskej jedálne pozývajú  všetkých žiakov a pedagogických zamestnancov Gymnázia L. Novomeského na  ZDRAVÉ RAŇAJKY DO SŠJ DŇA 1. JÚNA 2017 OD 07.20 DO 08.00 h, tj. pred začiatkom vyučovania.

   

  Zdravé raňajky  majú priaznivé účinky na organizmus:

  • zabezpečujú prísun energie
  • podporujú činnosť mozgu
  • deti, ktoré pravidelne a zdravo raňajkujú sú v škole pozornejšie
  • pravidelné raňajky zlepšujú náladu
  • lepšia kontrola hmotnosti, teenageri, ktorí neraňajkujú sú obéznejší, ako tí, ktorí raňajkujú optimálne jedlo
  • ochraňujú organizmus pred cukrovkou a ischemickou chorobou srdca.

   

  Raňajky so správnym pitným režimom sú najdôležitejším jedlom dňa.

   

  Vychutnajte si zdravý začiatok dňa, srdečne všetkých pozývame!

 • MATURANTSKÁ KVAPKA KRVI

  MATURANTSKÁ KVAPKA KRVI - Obrázok 1   MATURANTSKÁ KVAPKA KRVI

  Dňa 11.5.2017  študenti nášho gymnázia boli darovať po prvý krát krv v Národnej transfúznej stanice Ružinov. Na odber krvi prišlo: 25 žiakov. Darovať krv sa podarilo nakoniec 10 žiakom.

  Spolu darovali 4,5 l Krvi.

  Krv bola darovaná na meno: Paulína Kukučková, ktorá je chorá na leukémiu.

  Študenti vytvorili krásnu atmosféru, vzájomne sa povzbudzovali a čo je najdôležitejšie, že svojou krvou zachránia ŽIVOT.

  ĎAKUJEME.

 • Projekt Our Little Free Library

  Projekt Our Little Free Library - Obrázok 1  Projekt Our Little Free Library

  Never judge a book by its movie.

  Veríme , že knihy zo škôl nikdy nezmiznú a najlepší spôsob ako si rozšíriť slovnú zásobu je čítať to, čo nás baví.

  Na druhom poschodí pred kabinetom anglického jazyka pribudli 2 kreslá, stolík a regál anglických kníh rôzneho žánru. Môžete si tu vybrať detektívky, romantické príbehy, historické romány, dievčenské a chlapčenské romány alebo fantasy príbehy a nájde sa aj pár komiksov. Našu mini knižnicu s anglickou beletriou sme vybudovali s finančnou pomocou Nadácie Slovenskej Sporiteľne a pána Glovu

  Ako si knihu požičať? Platí iba jedno pravidlo- príď, vyber si, vezmi domov, prečítaj a  vráť. Alebo si poseď cez prestávku a začítaj sa do príbehu známych aj menej známych literárnych postáv.

  Veľmi nás teší, že mnohé knihy sa rýchlo rozchytajú a často vídame našich študentov sedieť pri knižnici nie s mobilom, ale s knihou v rukeJ

  Máte doma anglické knihy ktoré ste už prečítali a nemáte pre ne miesto? Budeme radi ak nám ich venujete, iste si svojich čitateľov nájdu. Stačí priniesť svojmu angličtinárovi.

  Dinasaurs did not read. Now they are extinct.

 • Euroscola - Štrasburg 2017

  20. januára 2017 dostala skupina 24 študentov nášho gymnázia unikátnu možnosť v rámci projektu EUROSCOLA 2017  zúčastniť sa simulovaných rokovaní v Európskom parlamente v Štrasburgu. V rokovacej sále Europarlamentu sa zišlo vyše 500 študentov z 23 krajín Európy.

  VIAC »

strana: